Když je horko nesnesitelné

Solární Folie

Princip fungování solárních fólií

Naše nejnovější fólie na okna mají svojí speciální polarizační technologii, která zabrání průniku určité části denního světla a tím zpříjemní a zostří výhled z místnosti. Jelikož se ale lidské oči mohou velice rychle přizpůsobit momentálním světelným podmínkám, snížení průchodu normálního denního světla těžko zaznamenáte! A rozdíl po instalaci našich fólií na skla Vašich oken bude skutečně obrovský!

 • Ušetříte za klimatizace
 • Zvýšíte hodnotu své nemovitosti
ltx-parallax-layer

Výhody solárních fólií

Mnoho z Vás již slyšela o tom, že solární fólie INFRASOL Vám pomůžou znatelně snížit nárůst solárního tepla v létě a ztlumí oslňující svit slunce pro příjemný pobyt v místnosti. To, co asi málo kdo ví je, že naše solární fólie také zvýrazní výhled z místnosti ven a umí Vám markantně snížit výdaje za vyhřívání místností během zimních měsíců.

Více o Solárních foliích můžete zjistit na stránkách našeho partnera infrasol.cz.

Navrhneme řešení na míru

Všechny varianty
solárních fólií

V základě existuje 6 technologických procesů výroby Solárních a Termálních fólií. Pokud s tím potřebujete poradit, neváhejte se na nás obrátit.

 • Zrcadlivá
  Zrcadlivá
  Vysoce účinné proti zadržení průniku solárního tepla do místnosti, ale jsou také velmi zrcadlivé.
 • Zrcadlivá Barvená
  Zrcadlivá Barvená
  Většinou je zrcadlivost fólie otočená do interiéru, a daná barva do exteriéru. Nejpopulárnější barvy u těchto fólií jsou zelená, modrá a bronzová.
 • Zrcadlivá Exteriér
  Zrcadlivá Exteriér
  Zrcadlivá Exteriér fólie více účinná nežli fólie Zrcadlivá, ale jelikož je instalována z vnější strany skla, v schopnosti zadržení úniku sálavého tepla v zimě má tato fólie nižší výkon.
 • Sputter Dual
  Sputter Dual
  Takováto fólie je vysoce účinná a nízko zrcadlivá. Tento typ výroby, díky použití molekulárních částic kovů, také nabízí skutečně výjimečný a extrémně čistý průhled.
 • Sputter Exteriér
  Sputter Exteriér
  Více účinná nežli „Sputter Dual“, je taktéž nízko zrcadlivá, ale vzhledem k tomu, že je instalace fólie provedena z vnější strany okna, zadržení úniku sálavého tepla v zimě je méně výkonné.
 • Keramická
  Keramická
  Především pro instalaci na rodinné domky a byty, kde zabraňují průniku velké většiny solárního tepla do místnosti, a to při skutečně minimálním snížení průchodu viditelného světla.

Snížení nárůstu vedra

Můžeme se pochlubit fóliemi, které umějí zadržet až 88% pronikajícího solárního tepla skrze sklo, a to kolikrát i v tak světlém odstínu, že tyto fólie nejsou na skle ani vidět.

Ať zvolíte fólie světlejší pro maximální průnik denního světla do místnosti a nebo i tmavší fólie, které Vám ztlumí průchod ostrého slunce do místnosti, solární fólie INFRASOL jsou dnes tou skutečně nejjednodušší a nejefektivnější cestou, jak vyřešit problém přehřívání bytů a kanceláří, a to s minimální ztrátou denního světla.

Věděli jste: Je málo způsobů jak bojovat s teplem.

Extrémní nárůst tepla v místnosti během parných letních dnů, je často tak intenzivní, že větrání a to i během nočních hodin je zcela neúčinné. Jak se Vám jednou teplo dostane do místnosti, jedinou možností jak se ho zbavit, je nechat klimatizaci prostě běžet naplno… Ti z Vás, kteří klimatizaci nemají, nebo jsou náchylní na klimatizaci a její negativní vliv na náš organizmus, je jedna z našich solárních fólií okamžitou pomocí jako je tomu u fólie NC 35 XT, která je schopna zadržet 65 % jinak pronikajícího tepla a to s minimálním zatemněním interiéru místnosti. Snímek práce našeho Certifikovaného partnera firmy Lima Develop z Prahy.

Snížení oslnění

Při vysoké intenzitě pronikajícího světla, je takřka nemožné například pracovat na počítači nebo sledovat televizi. Naše solární fólie INFRASOL dokážou nejenom ztlumit průnik tohoto ostrého a oslňujícího solárního záření na velice přijatelnou hranici, ale umí také udržet v místnosti přijatelnou teplotu.

Věděli jste: Příliš sluníčka není dobré.

Většina z nás má sluníčko ráda, ale čeho je dost, toho je příliš. Ostré slunce neustále „bombardující“ Vaše oči je pro Váš zrak nejenom nezdravé, ale i urychluje ztrátu energie a soustředěnosti. Existuje nejedna vědecká studie, která jasně dokazuje snížení soustředěnosti a produktivity (až o 60 %) v prostředí, které není pro lidský zrak pohodlné.

Příjemnější výhled

Naše nejvyšší řada solárních fólií INFRASOL, nabízí nejnovější technologii výroby, a to tzv. „laminaci polarizačních filtrů“.

Tak jako při použití polarizačních slunečních brýlí, nebo při použití polarizačních filtrů na fotografické přístroje, se jedná o filtraci určitých vln světla, které s sebou přináší jak denní světlo, tak i sluneční záření.

V zásadě se jedná o zadržení určitého spektra vln, které při průhledu skrze čiré sklo objekt za sklem „zploští“. Průhled přes fólie s touto nejnovější technologii je výraznější, sytější, a mnohem příjemnější, a to nejenom během letních měsíců, ale i během zimy, kdy výhled z okna skrze čiré sklo, nebo sklo s fóliemi bez polarizačních filtrů, je často smutný a omšelý.

Věděli jste: Čím více světla, tím lépe?

Všichni ví, že čím více denního světla, tím lépe. Problém je ale v tom, že ostré denní nebo sluneční světlo může dost ovlivnit naší schopnost pohodlně číst, sledovat televizi, pracovat na počítači, tabletu nebo chytrém telefonu. Navíc je i dokázaná ta skutečnost, že ostré světlo způsobuje zátěž na naše oči a tím pocítíme mnohem rychleji celkovou únavu. A jako by toho všeho nebylo dost, celkové denní světlo, které nemá určitou část spektra „filtrovanou“, způsobí efekt „oparu“ nebo „mlhy“ která do značné míry znemožňuje ostrý a jasný výhled ven.

Pošlete nezávaznou poptávku