Ušetřete na energiích

Termální fólie

Princip fungování Termálních fólií

Málo známý fakt o našich Solárních Fólií je ten, že díky speciální konstrukci a technologii výroby, umí zadržet až 42 % jinak unikajícího sálavého tepla během zimních měsíců!

  • Ušetříte za energie
  • Zvýšíte hodnotu své nemovitosti
ltx-parallax-layer

Výhody termálních fólií

Díky speciální konstrukci a technologii výroby kterou používáme při výrobě fólií, Vám Naše nejvýkonnější typy fólií znatelně vylepší energetickou účinnost oken v zimě a tím Vám ušetří nemalou finanční částku nejenom v létě, ale i během zimy.

Více o Termálních foliích můžete zjistit na stránkách našeho partnera infrasol.cz.

Jak to funguje?

Během mrazivých měsíců, se sálavé teplo vždy pohybuje z teplejšího prostředí do chladnějšího. Sálavé teplo, jednoduše vysvětleno, je teplo jiné, než od slunečního záření (např. radiátory, kamna teplomety, ale i lidské teplo). Takže je to teplo, které používáme v zimě k vytápění prostoru. Po celá desetiletí se izolace používá ve stěnách a stropech našich domů k řízení toku tepla mezi vnitřním a venkovním prostorem.

Typ zasklení, síla skla a velikost oken, významně ovlivňují celkovou energetickou účinnost vaší komerční budovy, domku nebo i bytu, a to nejen v létě, ale i během mrazivých zimních měsíců. Podle nedávné studie z USA, 30 % veškeré energie použité na vytápění domů uniká okny. Věřit tomu nemusíte, ale Americké ministerstvo energetiky uvádí, že použití neefektivních oken má za následek 25 až 35 % zbytečně ztracené energie.

Fólie INFRASOL zlepšují izolační hodnotu typického jednoho skla v okně na porovnatelnou izolační výkonnost okna s dvojitým sklem bez fólie a izolační hodnotu typického dvoj-skla v s fólií na izolační výkonnost troj-skla bez fólie. Fólie Infrasol, které dosahují nejvýkonnějších parametrů v zadržení sálavého tepla, výrazně zefektivní izolační schopnosti vašich oken v zimě, a ušetří vám peníze jinak vydaných za energii.

Věděli jste: Více spoříte, méně topíte.

Jedni ušetří nezanedbatelnou finanční částku na úspoře jinak propáleného tepla v zimě a snížení nákladů za klimatizaci v létě (v levé části budovy), zatímco druhým je to jedno, a platí…

Pro koho jsou?

Většina lidí ví, že prakticky neexistuje budova, která by byla perfektně vybalancovaná, co se týče chladných/horkých prostorů v různých částech budovy. Jsou místa v každé budově nebo domě, kde je vždy chladněji než v jiných prostorech. A naopak, na recepci penzionu je v zimě slečně recepční vedro, kde o pár metrů v restauraci je nepříjemná zima…

Ať už hotely, penziony, restaurace, chaty a vlastně i všechny jiné objekty, které jsou v lokaci kde zima umí být krutá, vytápění místností a budov může být velmi nákladnou záležitostí a kolikrát i technicky nezvladatelné.

Je prima sedět u oběda v restauraci malého penzionu v horách, ale pokud je Vám zima, plánovaný zážitek se rychle změní na velice nepříjemný. Mnohdy jsou v budovách okna větších rozměrů, aby se hosté mohli kochat pohledem ven, ale často se stane, že vytopit místnost tak, aby se hosté cítili skutečně příjemně je prostě složité až leckdy nemožné.

Fólie na okna, jako správná volba, často vyhrávají před jinými možnostmi v případě nutnosti výměny oken. Často jsou stávající okna již stará, bez jakýchkoliv nových technologických procesů, které se nyní používají při výrobě čirého skla k dosažení zlepšení energetického výkonu.

Věděli jste: Malý budget a malá firma? Velký rozdíl!

Na rozdíl od velkých společností které asi tolik netíží platit za zbytečnou ztrátu tepla v zimě skrze sklo, ale nám, obyčejným smrtelníkům se během tvrdé zimy leckdy vypálí díra v peněžence!

Technologie

Emisivita je v naší branži hodnota, která reprezentuje výkon dané fólie v zadržení sálavého tepla před únikem z místnosti ven během zimních měsíců. Nízko-Emisivitní fólie Infrasol, jsou vyráběny s pomocí speciálních vzácných kovů a chemických komponentů, (např. polyolefinové vrstvy apod.), které jsou známy pro svou schopnost zadržet, nebo odrazit sálavé teplo.

Emisivitní hodnota, např. 0,40 znamená to, že 60 % sálavého tepla v místnosti se po instalaci této fólie bude odrážet zpět do místnosti. Díky vysoce výkonným okenním fóliím Infrasol s nízkou emisivitou se majitelé budov setkávají se zlepšenou úrovní izolačního výkonu až o 42 %.

Věděli jste: Veliká okna? Neztrácejte sálající teplo.

Během zimních měsíců, je ztráta sálavého tepla (od kamen, a jiných zdrojů tepla) výrazná. Je jasné, že míra ztráty tohoto tepla záleží na velikosti oken, kvality izolace zdí, střechy, podlahy apod., Pokud je budova postavena s použitím běžné standardní izolace, pak je ztráta sálavého tepla v zimě největší právě skrz sklo. I když jsou dnes k dispozici konstrukce oken, které jsou tzv. Low-E (neboli nízko-emisivitní), a pomohou odrazit solární teplo v létě a sálavé teplo v zimě, naše fólie INFRASOL dosáhnou mnohem výraznějších výsledků.

Pošlete nezávaznou poptávku